Volby do obecního
zastupitelstva (5. a 6. října 2018)
Tyto volby do obecního zastupitelstva se konaly v
5. října od 14 hodin do 22 hodin a 6. října od 8 hodin do
14 hodiny roku 2018.
Město bylo rozděleno do čtyř volebních okrsků:
Volební okrsek č. 1:
Ulice: Mírová, Nádražní, Osvobození, Plotní, Pod Horkou,
Sadová č. 16, 18, 20, Sadová – rodinné domky č. 1 – 14, 22,
24, 26, Smetanovo náměstí, U kostela, Vodní, Josefovská,
číslo popisné 128.
Volební místo: Městský úřad Adamov, Pod Horkou 2, Adamov.
Volební okrsek č. 2:
Ulice: Komenského, Lesní, Sadová č. 17, 19, 21, 23, 25 a 27.
Volební místo: Dům s pečovatelskou službou, Komenského 1, Adamov.
Volební okrsek č. 3:
Ulice: Bezručova, Blažkova, Dvořákova, Fibichova, Hybešova,
Krátká, Opletalova, Ronovská, Tererova, Údolní, Zahradní.
Volební místo: Městské kulturní středisko, Opletalova 22,
Adamov (malý sál).
Volební okrsek č. 4:
Ulice: Družstevní, Petra Jilemnického, Neumannova.
Volební místo: Městské kulturní středisko, Opletalova 22,
Adamov (velký sál). Přehled volební
účasti v jednotlivých obvodech
Okrsek |
Voliči v seznamu |
Vydané obálky |
Volební účast v
% |
Odevzdané obálky |
Platné hlasy |
1 |
772 |
274 |
35,49 |
274 |
3 790 |
2 |
852 |
439 |
51,53 |
439 |
5 979 |
3 |
912 |
481 |
52,74 |
481 |
6 664 |
4 |
1 109 |
524 |
47,25 |
524 |
7 036 |
Celkem |
3 645 |
1 718 |
47,13 |
1 718 |
23 469 |
Výsledky hlasování pro jednotlivé
strany
Strana |
Platné hlasy |
číslo |
název |
celkem |
v % |
1 |
Občanská
demokratická strana |
3 201 |
13,64 |
2 |
NSOA |
1 529 |
6,51 |
3 |
Křesť. demokr.
unie-Čs.str.lid. |
1 592 |
6,78 |
4 |
KRK Adamov |
2 433 |
10,37 |
5 |
ANO 2011 |
1 666 |
7,10 |
6 |
Česká strana
sociálně demokratická |
874 |
3,72 |
7 |
Sdružení
nezávislých kandidátů |
10 545 |
44,93 |
8 |
Komunistická
strana Čech a Moravy |
1 629 |
6,94 |
Zvolení zastupitelé (tučně jsou
vyznačeni radní)
Pořadí |
Zvolený zastupitel |
Kandidát za stranu |
Počet hlasů |
1. |
Jiří Němec |
Občanská demokratická strana |
561 |
2. |
Karel Truhlář |
Občanská demokratická strana |
446 |
3. |
Rudolf Rybář |
NSOA |
317 |
4. |
Jana Novotná |
Křesťanská demokratická unie-Česká strana lidová |
246 |
5. |
Petr Slavíček |
KRK Adamov |
262 |
6. |
Soňa Bychlerová |
ANO 2011 |
232 |
7. |
Roman Pilát |
Sdružení nezávislých kandidátů |
1 146 |
8. |
Jana Burianová |
Sdružení nezávislých kandidátů |
861 |
9. |
Petr Kupka |
Sdružení nezávislých kandidátů |
861 |
10. |
Jaroslav Budiš |
Sdružení nezávislých kandidátů |
821 |
11. |
Vladimír Bílý |
Sdružení nezávislých kandidátů |
722 |
12. |
Jiří Baisa |
Sdružení nezávislých kandidátů |
670 |
13. |
Kamil Vašíček |
Sdružení nezávislých kandidátů |
702 |
14. |
Vladimír Suk |
Sdružení nezávislých kandidátů |
685 |
15. |
Mária Koudelová |
Komunistická strana Čech a Moravy |
266 |
Dne 1. listopadu 2018 proběhlo první zasedání městského
zastupitelstva, na kterém byl zvolen starosta Roman Pilát a
místostarosta Jiří Němec. Do Rady města byly zvoleni Jana Burianová, Petr Kupka
a Jaroslav Budiš. Předsedou finančního výboru byl zvolen Karel Truhlář,
předsedou kontrolního výboru pak Jana Novotná.
Na 1. zasedání Rady města dne 15. listopadu 2018 byli
jmenováni členové těchto komisí: – Sportovní komise –
předseda Jiří Němec, členové Ing. Milan Dudík, Jiří Němec
st., Miroslav Svědínek, Bc. Jan Ostrý. – Povodňová komise –
předseda Bc. Roman Pilát, MBA, místopředseda Jiří Němec,
členové PhDr. Jaroslav Budiš, Mgr. Jana Burianová, Ing. Petr
Kupka. – Komise
MHD – předsedkyně Věra Jenyšová, členové Jiří Němec, Ing.
René Adámek, Jitka Králíčková, Mária Koudelová, Richard
Maňoušek, Mgr. Dobra Moserová.
– Sbor pro občanské záležitosti – předsedkyně Jitka
Králíčková, členové Lenka Maláková, Hana Marková, Anežka
Machulová, Anna Hedejová, Alena Bláhová, Mgr. Helena Ličková,
Mgr. Světlana Baborská.
– Kulturně informační komise – předseda PhDr. Jaroslav Budiš,
členové Bc. Roman Pilát, MBA, PhDr. Vlasta Kubenová, Lukáš
Malý, Jitka Králíčková, Kamil Vašíček. – Hlavní inventarizační
komise – předseda Jiří Němec, členové Bc. Dita Mašková,
RNDr. Karel Truhlář. – Likvidační komise – předseda
Vladimír Suk, členové Bc. Renata Večeřová, Ing. René Adámek.
–
Komise pro udělování čestných občanství – předseda PhDr.
Jaroslav Budiš, členové Bc. Roman Pilát, MBA, Jiří Němec,
RNDr. Karel Truhlář, Lenka Maláková, Jitka Králíčková, Lenka
Vrožinová, Lukáš Malý.
–
Komise pro přidělování bytů s přijatou dlouhodobou zálohou
na nájemné – předseda Věra Jenyšová, členové Silvie Můčková,
Mgr. Dobra Moserová. – Komise podpory komunitního života –
předseda RNDr. Karel Truhlář, členové Jiří Němec, Mgr. Lenka
Dohová, Lukáš Malý.
Změny:
Dne 18. listopadu 2019 byla na 20. schůzi Rady města Adamova
z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou odvolána ze Komise
MHD a Komise pro přidělování bytů s přijatou dlouhodobou
zálohou na nájemné Věra Jenyšová.
Dne 4. prosince 2019 byla na 22. schůzi Rady města Adamova
jmenována do Komise MHD a Komise pro přidělování bytů s
přijatou dlouhodobou zálohou na nájemné Renata Smítalová.
V souvislosti s úmrtím člena zastupitelstva doc. Ing.
Rudolfa Rybáře, CSc., dne 6. 2. 2021 zanikl ke dni 6. 2.
2021 jeho mandát. Ke dni 7. 2. 2021 nastupuje za člena
tohoto zastupitelstva náhradník z kandidátní listiny téže
volební strany, kterou je volební strana č. 2 – Nezávislé
sdružení občanů Adamova NSOA – sdružení nezávislých
kandidátů a politické hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ. Tímto
náhradníkem se stala Mgr. Lenka Podrabská, která na 14.
zasedání Zastupitelstva města Adamova konaného 24. 2. 2022
složila slib věrnosti.
Volby do obecního zastupitelstva
2014 ← 2018
→ 2022
Zdroje:
Volby do zastupitelstev obcí 05.10. - 06.10.2018 [online]. [cit. 2018-10-07].
Dostupné z: <https://volby.cz/pls/kv2018/kv1111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=2&xnumnuts=6201&xobec=581291&xstat=0&xvyber=0>
CHARVÁT, Jan. Města na Blansnku už mají nové starosty [online]. [cit.
2018-11-02]. Dostupné z: <https://blanensky.denik.cz/zpravy_region/mesta-na-blanensku-uz-maji-nove-starosty-20181102.html>
|